Demakijaż – krok po kroku

demakijaż oczu

Dokładny demakijaż oczu to absolutna podstawa w codziennej pielęgnacji rzęs. Każdego dnia na naszej skórze zbiera się niezliczona ilość bakterii, sebum i zanieczyszczeń zatem odpowiednia pielęgnacja twarzy, w tym okolic oczu na koniec dnia jest niezbędna.

Tylko dobre oczyszczenie pozwala usunąć makijaż i wszystkie zanieczyszczenia codziennie gromadzące się na skórze oraz odświeżyć cerę. Oczyszczanie powinno także stonizować i ukoić ewentualne podrażnienia.

Jednak czy na pewno wiesz, jak robić to prawidłowo?

Trzeba pamiętać, że nie wystarczy umycie twarzy wodą, z którą kontakt zaburza odpowiednie pH naszej skóry. Niezbyt dobrym pomysłem jest również zastosowanie zwykłego mydła, które może wysuszyć cerę a także spowodować podrażnienie oczu i spojówek.

Wybór odpowiedniego dla ciebie preparatu do demakijażu jest tu kluczowy.

Jak zatem wykonać demakijaż oczu?

  • Nasącz płatki kosmetyczne odpowiednim dla Twojej skóry płynem do demakijażu i przyłóż na kilka, kilkanaście sekund do zamkniętych powiek – tak, aby preparat miał szansę rozpuścić tusz.
  • Maskarę usuwaj delikatnymi pionowymi ruchami góra – dół.
  • Jeśli używasz tuszy wodoodpornych lub innych, trudnych do usunięcia, zastosuj dwufazowy płyn, który poprzez swoje fazy – wodną i oleistą, lepiej poradzi sobie z opornym makijażem.
  • Nie naciągaj skóry wokół oczu, nie pocieraj zbyt mocno ponieważ może to spowodować mechaniczne uszkodzenie rzęs.
  • Jeśli płatek kosmetyczny jest zabrudzony, wymień na czysty aż do momentu, kiedy cały makijaż zostanie usunięty.
  • Zwróć uwagę, czy kąciki oczu i rzęsy zostały dokładnie oczyszczone, ponieważ resztki makijażu mogą powodować podrażnienie oraz kruchość i łamliwość rzęs.
  • Kiedy skóra będzie już czysta i sucha – zastosuj krem pod oczy oraz odżywkę do rzęs.

Skóra wokół oczu jest najbardziej delikatną i cienką skórą na naszej twarzy, dlatego bardzo szybko ulega przesuszeniu (na jej powierzchni znajduje się znacznie mniej gruczołów łojowych)  – nie należy jej naciągać i nadmiernie trzeć ponieważ powoduje to pogłębianie zmarszczek.

Prawidłowo wykonany demakijaż oczyszcza skórę, ułatwia jej oddychanie, przygotowuje do nocnej regeneracji skóry oraz ułatwia wchłanianie substancji aktywnych z preparatów kosmetycznych, takich jak serum czy krem – dzięki czemu zwiększa ich skuteczność.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na komfort korzystania z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.