Jak dbać o rzęsy? Właściwa pielęgnacja rzęs

pielęgnacja rzęs

Jak dbać o rzęsy?

Pielęgnacja rzęs, jak tak samo ważna jak pielęgnacja skóry, włosów czy paznokci o czym często zapominamy.

Rzęsy również wymagają odpowiedniej uwagi na co dzień – gęste, długie i przede wszystkim zdrowe, nadają naszym oczom wyjątkowej oprawy, która wpływa na naszą atrakcyjność.

Przede wszystkim jednak, rzęsy pełnią rolę ochronną – każdego dnia na naszej skórze zbiera się niezliczona ilość bakterii, sebum i zanieczyszczeń dlatego tak istotna jest odpowiednia pielęgnacja rzęs.

Najlepszym sposobem jest jak najmniejsze ingerowanie w ich cykl życia, który z reguły trwa 2-4 miesiące – wiadomo jednak, że nie da się uniknąć codziennych zabiegów.

Tuszowanie, pocieranie powiek, stosowanie zalotki, niedokładny demakijaż, poddawanie rzęs zabiegom sztucznego przedłużania i zagęszczania, które nie tylko mocno obciążają nasze naturalne, lekkie rzęsy, ale również znacząco osłabiają ich kondycję na długo.

W konsekwencji rzęsy stają się łamliwe, kruche a brak możliwości regeneracji powoduje ich wypadanie.

W kilku prostych punktach podpowiemy, co możesz zrobić, aby poprawić ich kondycję:

  • Dokładne usuwanie makijażu – nie może tu być mowy o żadnych wymówkach, jeśli chcesz, aby twoje rzęsy były piękne i zdrowe, a skóra wokół oczu jasna i gładka. Resztki makijażu mogą powodować zatykanie mieszków włosowych a w konsekwencji wypadanie rzęs, jak również dostać się do oczu powodując podrażnienie a nawet zapalenie spojówek. Pozostawienie tuszu na rzęsach to prosty sposób do łamania i wypadania rzęs.
  • Wybieraj tylko delikatne kosmetyki do demakijażu (bez zawartości alkoholu i konserwantów),  które nie podrażniają skóry i delikatnych włosów rzęs oraz nie powodują reakcji alergicznych.
  • Staraj się wybierać maskary o możliwie jak najlepszym, naturalnym składzie, zawierające odżywcze składniki.
  • Jeśli używasz wodoodpornego tuszu – staraj się robić to jak najrzadziej. Wodoodporna maskara bardzo obciąża rzęsy, czas trwania demakijażu wydłuża się a pocieranie jest znacznie intensywniejsze.
  • Używasz zalotki? Rób to ostrożnie i sporadycznie. Podkręcone rzęsy wyglądają pięknie, ale jeśli robisz to często, stają się również kruche i łamliwe.
  • Grzebyki i szczoteczki do rzęs – używane zarówno do rozczesywania rzęs przed jak i po nałożeniu tuszu, ich stosowanie pozwoli uniknąć splątania.
  • Zadbaj o rzęsy od środka – dla poprawy kondycji naszych rzęs można wspomóc je suplementacją – w składzie szukaj takich składników jak biotyna, peptydy oraz kwas hialuronowy.
  • Używaj odżywek – naprawdę warto wypracować nowy nawyk – nakładając krem pod oczy – nie zapomnijmy o nałożeniu odpowiedniego serum na rzęsy. Dobra odżywka pomoże nie tylko zregenerować rzęsy, ale również aktywuje je do wzrostu.

Regularna pielęgnacja rzęs poprzez stosowanie serum nie tylko wzmocni i odżywi nasze rzęsy na długo, ale również pozwoli nam cieszyć się piękną oprawą oczu.

Pielęgnacja rzęs domowymi sposobami

Należy pamiętać, że nie tylko zabiegi czy brak odpowiedniej pielęgnacji powodują, że nasze rzęsy są w słabej kondycji. Jest wiele czynników oddziałujących negatywnie, takich jak stres czy zła dieta – które odpowiadają za wypadanie włosów, a więc również rzęs, które są znacznie bardziej delikatne i należy o tym pamiętać.

Od dawna stosowane są metody tak zwanego olejowania rzęs, oliwą lub olejkiem rycynowym – które mają za zadanie wzmocnić nasze rzęsy.

Należy jednak pamiętać o oszczędnej aplikacji z uwagi na ciężką konsystencję tych preparatów. Dodatkowo, trzeba wypracować odpowiednią metodę nakładania, ponieważ rzadki olejek spływający do oczu może powodować dyskomfort, natomiast gęsta oliwa nadmiernie obciąży nasze delikatne rzęsy.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na komfort korzystania z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.