Zalotka do rzęs – czy warto jej używać?

zalotka do rzęs

Zalotka do rzęs – tak czy nie?

Coraz więcej kobiet decyduje się na podkręcanie rzęs zalotką – pięknie wywinięte,  powiększają optycznie oko, nadając objętości. Jednak nieumiejętne stosowanie zalotki  może prowadzić do wyrwania, łamania i pogorszenia kondycji delikatnych włosków.

Prawidłowy sposób stosowania zalotki jest kluczowy dla kondycji rzęs, jeśli zadbamy o zachowanie pewnych zasad oraz nie będziemy robić tego zbyt często, nasze rzęsy powinny nam to wybaczyć.

Sprawdź, czego unikać i jak prawidłowo posługiwać się zalotką.

  • Higiena urządzenia: regularna wymiana podkładek gumowych / silikonowych – należy pamiętać, aby nigdy nie używać zabrudzonych / uszkodzonych narzędzi do makijażu.
  • Po każdym zastosowaniu, warto oczyścić gumowe osłony np. wacikiem z odrobiną płynu miceralnego. Jeśli osłony zaczynają się zużywać, należy je natychmiast wymienić.
  • Rzęsy podkręcamy zawsze przed wykonaniem makijażu, muszą, być czyste i suche.
  • Urządzenie należy trzymać pod kątem 90° do rzęs.
  • Po umieszczeniu rzęs między ramionami zalotki, przybliżamy ją do nasady i LEKKO zaciskamy, przytrzymując kilka sekund.

Najczęstszym błędem, który popełniamy używając zalotek, to zbyt duża siła zacisku zbyt blisko nasady połączona z ruchem skierowanym do góry – to prosty przepis na połamanie, a nawet wyrwanie rzęs. Bardzo często zalotki mechaniczne są podgrzewane, np. suszarką, dla uzyskania lepszych efektów.

Nie polecamy tej metody, brak kontroli nad temperaturą podgrzanej końcówki może spowodować uszkodzenie rzęs. Jeśli chcemy uzyskać bardziej trwały efekt, warto zainwestować w urządzenie elektryczne, które jest zdecydowanie bezpieczniejsze w użyciu. Elektryczna zalotka do rzęs pozwala uzyskać natychmiastowy, spektakularny efekt.

Natomiast trzeba pamiętać, że jej używanie, mechaniczne lub podgrzewające właściwości stosowane na co dzień, z całą pewnością będą osłabiały kondycję delikatnych rzęs, co może również nasilić ich wypadanie.

Jeśli zauważymy, że rzęsy są coraz słabsze i zaczynają wypadać, to znak, że na jakiś czas należy odstawić urządzenie i skupić się na zabiegach pielęgnacyjnych, mających na celu przywrócenie dobrej kondycji naszych rzęs.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na komfort korzystania z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.